Álláshirdetés - bolti eladó, értékesítő
A kosár üres
Országos házhozszállítás Országos házhoz­szállítás Személyes átvételi lehetőség Személyes átvételi lehetőség Hivatalos magyarországi garancia Hivatalos magyarországi garancia Ügyfélszolgálat Ügyfél­szolgálat

TERMÉKEINK

HÍREK

HÍRLEVÉL

Árukereső, a hiteles vásárlási kalauz

Mekkora méretű televíziót válasszunk?

Az alábbi táblázat segítséget nyújt abban, hogy az egyes átmérőjú televíziókat milyen távolságról érdemes nézni:

Képméret Ajánlott minimális távolság Ajánlott maximális távolság
72 cm (28") 100 cm 210 cm
82 cm (32") 120 cm 240 cm
99 cm (39") 150 cm 300 cm
102 cm (40") 160 cm 310 cm
107 cm (42") 160 cm 325 cm
116 cm (46") 180 cm 360 cm
127 cm (50") 200 cm 390 cm
140 cm (55") 210 cm 420 cm

Ezek az adatok inkább csak irányelvek, semmiképpen sem kőbé vésett adatok. A legfontosabb az, hogy akkora televíziót válasszunk, amelyik passzol a szoba/helyiség méretéhez illetve számunkra a legmegfelelőbb élményt nyújtja (apró betűk olvashatósága stb...)
 

Milyen felbontású televíziót válasszunk?

Mit jelent a HD Ready?

A HD Ready minősítést azok a televíziók kaphatják meg, melyek legalább 1280x720 pixeles felbontásban képesek a képet megjeleníteni.A televíziók esetében a HD Ready felbontás legelterjedtebb formája az 1366x768 pixel, 16:9-es képarány). (Ez 1366 vízszintes, és 768 függőleges képkockát jelent a kijelzőben).

Mit jelent a Full HD?

A Full HD minősítést azok a televíziók kaphatják meg, melyek 1920x1080 pixeles felbontásban képesek a képet megjeleníteni.

Gyakorlatban a legnagyobb jelentősége akkor van, ha olyan forrásról kapja a televízió a jelet, amely képes ezt a minőségű jelet továbbítani. (számítógép, blue-ray lejátszó, játékkonzolok stb…)

Mit jelent az UHD 4K?

Ez a felbontás a 3840x2160 pixel képpontból álló televíziók megnevezése. Elképesztően élethű színeket, képet képes megjeleníteni, azonban jelenleg nagyon kevés tartalom elérhető az ilyen készülékekre. Magyarországon a televízió adások ma maximálisan 1080i felbontásban láthatók, azaz meg sem közelítik az UHD pixelszámot.   
 

Milyen tuner legyen a televízióban. Fontos kérdés, milyen a kábeltévé előfizetésünk! Vagy csak antennát használunk?

Mit jelent az analóg tuner?

Analóg tuner minden televízióban megtalálható, azonban Magyarországon már csak a kábeltelevíziós rendszeren lehet analóg adást fogni. Hátránya az új típusú LCD/LED televízióknál a digitális rendszernél rosszabb kép és hangminőség. (Az analóg rendszer még a hagyományos képcsöves televíziókra lett optimalizálva). Ezért ha tehetjük, igényeljük a kábelszolgáltatótól a digitális minőségű csatornákat.

A földfelszíni (antennás) analóg sugárzás 2013-ban Magyarországon megszűnt.
 

Mit jelent a digitális földfelszíni tuner (MPEG4 DVB-T)?

Ez azt a fajta digitális tunert jelenti, amivel Magyarországon ingyenes lehet fogni 7 csatornát (pontos műsorkiosztás a www.mindigtv.hu honlapon). Ehhez a rendszerhez is, mint a régi rendszerhez kell egy antenna.

                           

Elhelyezkedéstől függően elég lehet egy egyszerű szobaantenna is, de vannak olyan helyek, ahol kültéri antennára van szükség. (ezt utcára pontosan meg lehet nézni a http://mindigtv.hu/lefedettseg honlapon. Ennél a rendszernél is vannak fizetős csatornák, ilyenkor egy hivatalos MindigTv forgalmazónál elő kell fizetni pluszcsatornákért. Ezeknek a csatornáknak a listája itt található:

http://www.mindigtvextra.hu/csatornakiosztas_504

Ennél a fizetős csatornáknál a szerződéskötéskor választhatunk, hogy beltéri egységetkérünk, vagy pedig CI modult (+kártya), amit az erre alkalmas Tv-k tudnak kezelni. Ez a kártyás rendszer azért jobb a beltéri egységesnél, mert csak 1 távirányítót kell használni, másrészt nincs kábeles összeköttetés a beltéri egység és a TV között, ami a képminőség rovására menne.

Mit jelent a digitális kábeles tuner (MPEG4 DVB-C)?

Ez a rendszer a kábeltelevíziós digitális csatornák vételére alkalmas. Itt mindenképpen előfizetés szükséges a vásárló részéről az ő lakásában/házában elérhető kábelszolgáltató valamelyikétől.

A legtöbb kábelszolgáltató párhuzamosan sugároz analóg, ill. digitális csatornákat. Itt is azért érdemes áttérni a digitálisra, mert sokkal szebb kép, ill. hangminőség érhető el. (azokkal a TV-kel amelyekben nincs ilyen DVB-C tuner, azokkal is lehet digitálisan TV-zni, de ott mindenképpen szükség van beltéri egységre, amelyet a kábelszolgáltatótól lehet igényelni.

A kábeltelevízió szolgáltatóknál is 3 fajta létezik:

  • a digitális csatornákhoz nem kell semmilyen CI modul, anélkül is elérhető a DVB-C tuneres készülékekkel (pl.: DIGI kábel TV).
  • A digitális csatornákhoz CI modul (+kártya) kell, ahhoz hogy nézni lehessen őket
  • mindenképpen beltéri egységet kell használni a digitális csatornákhoz (pl.: T-Home, UPC)

Ezekről az információkról a vásárlás előtt érdemes a kábelszolgáltatóknál érdeklődni.

Milyen csatlakozások találhatók a televízión?

Mi a scart csatlakozó?

21 pólusú csatlakozó, amely képes hang és videó jel átvitelére is. A legelterjedtebb csatlakozó, azonban hátránya, hogy csak analóg jelet képes továbbítani, így a nagyfelbontású (HD) jelet nem képes megjeleníteni a TV képernyőjén.

Mi az RCA csatlakozó?

Hasonlóan a Scart-hoz ez is analóg csatlakozó, ugyanúgy hang és videó jel továbbítására használható. (piros, fehér, sárga színű csatlakozók)

Mi a HDMI csatlakozó?

A HDMI csatlakozó olyan multimédiás jelátviteli szabvány, amely segítségével lehetővé válik gyakorlatilag bármilyen digitális kép-, hang- és vezérlőjel tömörítetlen továbbítása. Ezt a csatlakozót érdemes használni minden olyan eszköznél, amely HD képet képes továbbítani a televízió felé (számítógép, blue-ray lejátszó, játékkonzolok stb…)

Mi az USB csatlakozó?

A televíziók többségén már megtalálható ez a csatlakozó is, szerepe abban rejlik, hogy bármilyen külső adattárolóról (pendrive, külső merevlemez) képesek vagyunk fim, zene és kép lejátszására.

Mi a VGA csatlakozó?

Hagyományos monitor csatlakozó, azonban egyre kevesebb TV-n található meg. Szerepét egyre inkább a Full HD felbontás megjelenítésére is alkalmas HDMI csatlakozó váltja fel.

EXTRA funkciók

Mit jelent a SMART funkció?

A televízió olyan szintű internetelérést jelenti, amelyhez nem kell semmilyen számítógép, laptop, egyetlen feltétel egy internetkapcsolat (ill. router) megléte.

Két féle Smart TV létezik:

  • Beépített alkalmazásokat futtató TV (a legismertebb {közösségi} oldalak saját, beépített alkalmazásait futtathatjuk a televízión (Youtube, Facebook, Twitter stb…)
  • A beépített alkalmazásokon felül már internetböngésző is található a televízióban (ezek a televíziók már bármilyen internetes oldal elérését biztosítják) A karakterek beírása minden esetben a televízió távirányítójával történik (hasonló módon, mint a telefonok billentyűzeténél, a számgombokkal)

Azonban tudni kell, hogy ezek a televíziók internetezési sebessége nem összehasonlítható egy számítógép, laptop sebességével.

Milyen kapcsolat szükséges az egyes SMART funkciók eléréséhez?

Kétféleképpen kapcsolódhatunk az internetre televíziónkakkal:

  • Vezetékes kapcsolattal (ebben az esetben a routerunket úgynevezett UTP kábellel kell összekötnünk a televízióval)
  • Vezeték nélküli kapcsolattal
A vezeték nélküli kapcsolat is kétféle lehet:
  • Beépített Wi-Fi vevővel felszerelt televízió
  • ill. USB csatlakozású Wi-Fi Stick szükséges

A SMART funkció irányítását, vezérlését segítő alkalmazás

A SMART televíziókat a saját távirányítójukon kívül lehetőség van már okostelefon ill. tablet segítségével is irányítani. 
Üzletünkben kapható SMART televíziókhoz ingyenesen letölthető segédalkamazás segítségével rengeteg új funkció érhető el ami a gyári távirányító segítségével kevésbé alkalmazható:
 
  • alapfunkciók teljeskörű támogatás (csatornaváltás, hangerő-szabályozás, menü funkciók stb...
  • internetfunkciók támogatása (a telefon/tablet mint billentyűzet ill. egér működik)
  • hangvezérlés (az alkamazásban meghatározott funkciókat parancsszóval is működtetni tudjuk, így akár gombnyomás nélkül is ki tudjuk kapcsolni a televíziót)
Az alkalmazás Android ill. iOS rendszerre is elérhető:

Letöltés (Android):
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.VestelTvRemote

L
etöltés (iOS):
https://itunes.apple.com/tr/app/vestel-smart-remote/id520468087?mt=8

 
Mit jelent a 3D funkció?

Léteznek olyan televíziók, amelyek térhatású képet tudnak megjeleníteni, azonbanminden esetben 3D szemüvegre van szükség ennek a megtekintésére. (legtöbb esetben a televízióknál 2 db szemüveg alaptartozék). 
A legnagyobb élményt azok a filmek jelentik 3 dimenzióban, amelyeket már eleve úgy is vettek fel a készítésük során. A televíziók szinte bármely forrásból tudnak 2D-s képből is 3D-s képet alkotni, ám itt a térhatás (az igazi 3D-s felvételektől eltérően) kevésbé látványos.

 

Árukereső.hu Árukereső, a hiteles vásárlási kalauz

A kosárba tette a terméket.

Folytatom a vásárlást Pénztárhoz