Álláshirdetés - bolti eladó, értékesítő
A kosár üres
Országos házhozszállítás Országos házhoz­szállítás Személyes átvételi lehetőség Személyes átvételi lehetőség Hivatalos magyarországi garancia Hivatalos magyarországi garancia Ügyfélszolgálat Ügyfél­szolgálat

TERMÉKEINK

HÍREK

HÍRLEVÉL

Árukereső, a hiteles vásárlási kalauz

A porszívó-tulajdonságokra vonatkozó legfontosabb előírások

2014. szeptember 1-jét követően csak olyan porszívó hozható forgalomba az Európai Unió területén, melynek az éves energiafogyasztása kisebb, mint 62 kWh/év, továbbá a mért felvett teljesítménye kisebb, mint 1600 W. Ezek az értékek 2017. szeptember 1-től 43 kWh/évre és 900 W-ra csökkennek.

A porfelszívási hatékonyságra is vonatkoznak előírások, ezek is szigorodnak 2017-ben a 2014-es előírásokhoz képest.

2017. szeptember 1-től további előírások is hatályba lépnek: a porszívók hangteljesítményszintje legfeljebb 80 db(A) lehet, porvisszabocsátásuk maximum 1%. Ekkortól a tartósságra is vonatkozik majd szabály: a motor üzemi élettartamának legalább 500 órának kell lennie, továbbá – amennyiben létezik gégecsöve az adott porszívónak – annak olyan fokú tartósságot kell tanúsítania, hogy 40 000 alakváltozott állapotban elszenvedett rezgési ciklus után is használhatónak kell maradnia.

Az új, 2014. szeptember 1-je után forgalomba hozott porszívókat a legtöbb háztartási géphez hasonlóan energiaosztályokba sorolják. Az energiacímkén mindig 7 osztály található, a leghatékonyabb az „A” energiaosztály, a legkevésbé hatékony pedig a „G” energiaosztály.

A 2017. szeptember 1-jét követően forgalomba hozott készülékek esetében pedig az A+++ lesz a leghatékonyabb, és a D a legkevésbé hatékony kategória.

Az új energiacimke magyarázata



















 

 

Szívóteljesítmény

Az elektromos teljesítmény a felhasznált elektromos energiára vonatkozik, és nem befolyásolja a tisztítóhatást.

A szívóteljesítmény a levegőnyomás (vákuum) és a levegőáramlás (liter/másodperc) szorzata wattban kifejezve. A villanymotor hatékonysága, a vákuumot előállító járókerék kialakítása, a levegővezetés útvonala, a szűrőrendszer kialakítása, a szívócső és a tartozékok minősége és kialakítása együtt döntik el, mennyire jól "szív", azaz tisztít egy porszívó.

Tehát tévhit az, hogy minél nagyobb egy porszívó motorteljesítménye (általában ezt az értéket látjuk a porszívókon feltüntetve), annál nagyobb a szívóteljesítménye.

Az új, 2014. szeptember 1-je után gyártott energiatakarékos porszívók is ugyanolyan hatékonyan tudnak tisztítani a kisebb motorteljesítménnyel, mint a korábbi, nagyobb motorteljesítményű készülékek.

Milyen rendszerű porszívót válasszunk?

Porzsákos porszívók
Papírzsákos porszívók: A köztudatban sok helyen eldobható porzsák alatt papír porzsákot értenek, de manapság ezek már jellemzően nem papírból, hanem puha, textilhez hasonló speciális anyagból (pl. polipropilén) készülnek, melyek azon túl, hogy a portartályként funkcionálnak, a közepes és nagy méretű port, szennyeződést kiszűrik a porszívó által beszívott levegőből.

Előnye, hogy ez a legkényelmesebb megoldás abból a szempontból, hogy nem kerülünk közvetlen kapcsolatba a porral azon kívül, hogy cserélni kell a megtelelt papírzsákot. Viszont a papírzsák utánpótlása költséggel jár. A papírzsákokhoz típustól függen 300-500 Ft-os darabáron juthatunk hozzá. Léteznek úgynevezett mikroszálas porzsákok is már forgalomban, amiknek nagy előnyük, hogy jóvan tartósabbak, mint a papírból készült zsákok, sohasem lyukadnak ki, és nagyobb hatákonysággal szűrik meg a port, viszont az áruk is magasabb lehet.


Textilzsákos porszívók: Működését, megjelenését tekintve hasonlít az eldobható porzsákhoz, ugyanakkor jellemzően a zsák valamilyen módon nyitható. (pl zippzárral vagy egy sín lehúzásával) A porzsák ürítésekor a porzsákot felnyitva kell a port kiszórni belőle a szemetesbe. Akinek volt már hasonló készüléke, annak valószínűleg nem mondunk újdonságot azzal, hogy a porzsák ilyesformán való kiürítése se nem kellemes, se nem egészséges feladat. A por száll a levegőben, szóródik.  Előnye, hogy nagyon ritkán kell cserélni, viszon nem túl higiénéikus a használata.

Tartályos porszívók
A tartályos porszívók esetében a por egy műanyag tartályban gyűlik össze. Nem kell bele semmilyen fajta porzsák, viszont minden ilyen rendszerű készülékben megtalálható valamilyen szintű szűrőrendszer, amelynek a tisztítása elengedhetetlen feladat a porszívó normál működése szempontjából. Ez ennyit jelent, hogy 2-3 porszívózás után mindenképpen ki kell tisztítani a szűrőket a porszívóban, ugyanis ha ezt elfelejtjük, akár a porszívó élettartamának drasztikus csökkenését eredményezheti.

A szűrő tisztaságának mértéke nagyban befolyásolja a porszívó szívóteljesítményét.
 
A tartyálos rendszerű porszívók szűrőjét (HEPA szűrő) kétféleképpen érdemes tisztítani:
  • vízzel (a legtöbb szűrő már mosható víz alatt, viszont fontos, hogy megszárítsuk, mert a vízesen használt szűrőbe beragadó port már sohasem tudjuk abból kitakarítani.
  • ill. kompresszorral (a megtelt szűrőt a kompresszor által kifújt levegővel kifújatjuk, nem igényel további törődést, a porszívóba visszarakva újra, azonnal használható.)
Azonban itt is érdemes megemlíteni, hogy ezek a szűrők is elhasználódnak, azaz cserélni kell őket. 
Árukereső.hu Árukereső, a hiteles vásárlási kalauz

A kosárba tette a terméket.

Folytatom a vásárlást Pénztárhoz